| ralucrissss a întrebat:

Am in posesia mea un iphone 6s de 5 luni care este intr-o stare buna fara nici un fel de problema. Ideea e ca de la un timp numai pot sa ma conectez pe contul meu de Instagram de pe acest telefon, in schimb de pe alt mobil, tableta sau laptop functioneaza. Problema si mai mare este ca nici cu alte conturi nu ma pot autentifica.Cand incerc sa intru in contul meu sau orice alt fel de cont,imi apare un mesaj "Ne pare rau, a aparut o problema cu cererea ta". Am incercat o gramada de solutii care nu au functionat:sa reinstalez aplicatia, sa ma uit in setarile telefonului, sa apelez la centrul de ajutor Instagram care nu mi-a oferit nici un fel de "ajutor" in rezolvarea situatiei. Cum imi pot recapata accesul la contul de Instagram pe acest telefon?

Răspuns Câştigător
| radu877 a răspuns:

Daca te conectezi printr-un browser, reseteaza browserul din setari. daca te conectezi prin aplicatii, reseteaza telefonul. trebuie sa mearga, nu telefonul e de vina ci probabil ceva setat gresit.

| ralucrissss explică (pentru radu877):

Nu am nici o setare gresita si chiar imi este frica sa imi restartez telefonul deoarece voi pierde tot ce am pe el si poate va fi totul in zadar

| ralucrissss explică (pentru ralucrissss):

Am restartat telefonul si a functionat

9 răspunsuri:
| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Ciudat. Doar cu Instagram are probleme? Incearca sa te duci la setari si sa cauti permisiunile aplicatiei. S-ar putea sa lipseasca vreo permisiune necesara.

| anonimg a răspuns (pentru Bratu_Andrew_2000):

La asta mă gândeam și eu.
Iar daca înainte mergea si acum nu, înseamnă ca cineva s-a jucat prin setări, căci singure nu se schimbau.
Numai ca eu nu am un astfel de telefon pentru ca să pot oferi informatii la găsirea acelor setări.

Iar daca se găsesc setările si tot nu merge, atunci este nevoie de setările de formatare ale aparatului.

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns (pentru anonimg):

Ai dreptate. Cred ca mai bine te iti faci un backup la toate datele si formatezi telefonul daca cu gasesti setarea.

| ralucrissss explică (pentru Bratu_Andrew_2000):

Am facut acest lucru si nu a ajutat la nimic din pacate

| blond1x a răspuns:

Cel mai probabil ai rămas logată pe iphone 5, și nu-ți mai știi parola de acces... încearcă s-o resetezilaughing

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns (pentru blond1x):

Pai a spus ca pe TOATE celelalte dispozitive se poate conecta. Doar nu o fi ramas logata pe toate.

| ralucrissss explică (pentru blond1x):

Nu,pentru ca atunci cand am achizitionat telefonul instagramul functiona perfect, abia dupa un timp am inceput sa am aceasta defectiune