| KaMeL102 a întrebat:

Am o intrebare TpU. Am un calculator la care as vrea sa ii schimb piesele cu unele mai bune.Am ales piesele de baza iar restul le voi lasa la fel. Intrebarea mea este:Exista un site unde pot vedea daca piesele pe care le-am ales sunt compatibile?
Multumesc mult pentru timpul acordat!

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Exista site-ul placii de baza sau manualul acesteia. Daca stii producatorul, poti afla informatii despre celelalte componente care sunt compatibile, pentru a inlocui cu succes piesele pe care vrei sa le schimbi.
Descrierea placii de baza pe site-ul oficial ar trebui sa-ti ofere toate datele necesare.
Bafta!

| KaMeL102 explică (pentru dannyel86):

Iti multumesc mult!

| dannyel86 a răspuns (pentru KaMeL102):

Ma bucur ca te-am putut indruma. Sper sa te fi descurcat.

4 răspunsuri:
| MiReLfRuMuSeLu a răspuns:

Daca ai experienta ai trebui sa stii daca sunt compatibile.si siteuri exista numa scrie la google.

| KaMeL102 explică (pentru MiReLfRuMuSeLu):

Da ai dreptate dar eu nu am experienta happy