| Queen15 a întrebat:

am o intrebare urgenta:cum poti pune un text pe peretele unui prieten; un text care ti-a fost trimis si trebuie sa -l pui pe peretele unui prieten(ma refer la facebook). Exista o modalitate mai rapida pentru aceasta? decat sa scrii din nou textul pe peretele prietenului respectiv? dau funda astept raspunsuri chiar astazi cel mai rapid primeste funda

Răspuns Câştigător
| κλάους a răspuns:

Da, se poate. Scrii textul pe peretele tau, dar nu-l dai sa-l posteze. Dupa aceea pui @ si incepi sa scrii numele prietenului (Asta se numeste etichetare, si o sa-l afiseze pe peretele prietenului).

Sau, daca nu-ti place nici modalitatea asta, mai exista una: scrii din nou pe peretele tau mesajul, din nou, nu dai sa-l posteze, si jos, sub acel camp unde scrii tu textul, trebuie sa fie un cap de om, cu un plus, in stanga lui. Dai click pe el, si scrii in campul nou aparut numele prietenului/prieteniilor.

Amandoua metode fac acelasi lucru, doar ca in mod diferit.

Sper ca te-am ajutat.

| Queen15 explică (pentru κλάους):

Mersi mult chiar m-ai ajutat! happy

2 răspunsuri:
| AnToOn3lLa a răspuns:

Pai intri pe peretele acelui prieten si exact sub poza de profil scrie lives in.
born on. (altele) sub scrie post si photo. dai pe post (de fapt e deja apasat...) si scrie write something si pui acolo textulwinking sper sa iti fie de folos