| Claudia700 a întrebat:

Am o mare problema. Am fost plecata si maicamea nu a vrut sa iau tableta cu mine fix cand am fost plecata atunci avea nevoie de update la sistem... Vin eu acasa vad o gramada de porcarii instalate pe ea si mno le sterg. Deci imi baga intruna reclame si nu ma lasa sa fac nimic pe ea, nici macar sa intru in galerie sau google(sunt pe telefon acum). In fine faza e ca am resetat.o de 5 ori si tot asa e. Nu o pot duce la reparat zilele astea, asa ca am nevoi de ajutorul vostru a prins un virus si e cam grav.

1 răspuns:
| DrGeorge a răspuns:

Salutare,

Trebuie sa gasesti aplicatia care iti ruleaza adware-ul respectiv. Aplicatiei trebuie sa ii dai force stop + clear cache + clear data.

Daca ai posibilitatea, instaleaza un antivirus din store (Avast mobile spre exemplu).

In cazul in care nu reusesti sa indentifici aplicatia te rog uploadeaza un screeshoot cu aplicatiile telefonlului si voi incerca sa ajut.

PS: alternativ poti incerca sa reinstalezi complet ROM-ul.