| xDiana a întrebat:

Am o mare problema cu windowsul, i-am facut upgrade de la 8.1 la 10, cand a terminat,am scris parola, mi-a clipit imaginea de fundal si mi-a dat un desktop negru.Ce pot face? Ofer funda!

6 răspunsuri:
| Petru1123 a răspuns:

Incearca sa reinstalezi windows-ul cu un CD cu windows bootabil.

| TheK a răspuns:

Cred ca ti s-a stricat s-au blocat, din pacate. Poti sa iti iei alt windows sau sa iti reinnoiesti sistemul de operarare.E posibil sa fi avut un virus si cand ai upgaradat sa-ti fi bruiat windowsul.Sincer,nu stiu sigur daca il poti repara, nu ma pricep.Dar daca te hotarasti sa incarci alt windows, puneti antivirus si fa o verificare din cand in cand.

| untu a răspuns:

Inainte de a face un upgrade trebuia sa te informezi de pe internet sau sa te consulti cu cineva specialist in IT! Sistemul de operare WINDOWS 10 este o capcana, trebuia sa ramai la WINDOWS 8.1! Windows 7 merge de minune fara probleme!

| gelu1970 a răspuns:

Incerci sa iti recuperezi arhivele personale in cazul in care ai asa ceva in hdd. apoi iei un dvd cu widows 8.1 daca spui ca ai avut acest sistem de operare, si formatezi.
o singura intrebare as avea Diana: cine a fost desteptul ce te-a sfatuit sa faci upgrade?

| xDiana explică (pentru gelu1970):

Un baiat care se ocupa de asa ceva, mi-a zis ca pot sa o fac si singura, ca nu e mare lucru, partea buna este ca am rezolvat problema. dupa multe cautari pe google

| xDiana explică (pentru TheK):

Mersi de sfat, aveam antivirus pe el, si am rezolvat problema happy