| GiAnca a întrebat:

Am o mare problema.De ceva timp nu mai pot sa accesez Yahoo Mail.Am trei browsere instalate iar cand vreau sa accesez pagina cu pricina imi arata ca nu s-a putut conecta la interenet.Asa se intampla la fiecare browser desi intrenetul merge.Pot accesa alte pagini dar numai la Yahoo Mail si la Facebook mi se intampla asa.Care sa fie cauza?

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Sterge cookie si cache din browser -> incearca din nou.

STERGE COOKIE_URILE DIN BROWSER
In Mozilla sunt in
1.Tools(unelte)->Options->Privacy(confidentialitate)->aici le stergi -> click pe ->sa stergeti anumite cookie-uri (le stergi pe toate) tot aici curata si istoricul. Vezi foto http://i.imgur.com/117pq.jpg
Internet explorer
1. Deschide Internet Explorer si da click pe meniul "Tools"'
2. Selecteaza "Internet Options"
3. Selecteaza "General"
4. La categoria "Temporary Internet files" da click pe "Delete Cookies" ==> Ok
5. Click pe "Delete Files"
6. Bifeaza casuta "Delete all offline content" ==> Ok
http://img505.imageshack.us/img505/7585/explorer.jpg
Opera
1. Deschide Opera si da click pe meniul "Tools"
2. Selecteaza "Delete Private Data"
3. Click pe "Detailed Options"
4. Bifeaza toate casutele din acea fereastra.
5. Click pe "Delete"
http://img12.imageshack.us/img12/3337/operaa.jpg
Google Chrome
1. Deschide Google Chrome si da click pe ''cheia aceea''.
2. Selecteaza "Clear browsing data..."
3. Jos ai optiunea "Clear data from this period:" si selecteaza "Everything"
4. Click pe "Clear browsing data"
http://img300.imageshack.us/img300/4053/chrome.jpg
SAU foloseste tastele apasate simultan Ctrl + Shift + Delete

STERGE MEMORIA CACHE A BROWSERULUI
Google Chrome
Închide toate celelalte ferestre de browser deschise si lasa doar pagina principala din browser deschisa;
Da clic pe pictograma cheie din bara de instrumente a browserului;
Selecteaza Tools (Instrumente), apoi (Clear browsing data) (Stergeti datele de navigare);
In caseta de dialog care apare:
Din lista derulanta, selecteaza datele pe care doresti sa le stergi; selecteaza „the beginning of time" („de la început") pentru a sterge toate datele;
Bifeaza caseta de selectare -> Empty the cache (Goliti memoria cache).
Acum, clic pe Clear browsing data (Stergeti datele de navigare).
SAU - Apasa simultan tastele CTRL + SHIFT + DELETE (fara plus) si selectezi "the beginning of time" in romana "de la inceput". Bifeaza toate casutele pentru curatarea browser-ului si da click pe "Clear browsing data"
Mozilla Firefox
Închide toate celelalte ferestre de browser deschise si lasa doar pagina principala din browser deschisa;
Clic pe meniul Tools (Unelte) din partea de sus a browserului si selecteaza Options (Optiuni);
Acceseaza sectiunea (tabul) Advanced (Avansat) si da clic pe Network (Retea);
In sectiunea „Offline Storage" (Stocare offline) -> clic pe Clear Now (Curata acum).
Internet Explorer
Închide toate celelalte ferestre de browser deschise si lasa doar pagina principala din browser deschisa;
Clic pe meniul Tools (Instrumente) din partea de sus a browserului si selecteaza Internet Options (Optiuni internet);
Clic pe fila General din partea de sus a casetei de dialog, apoi pe Delete (Stergere), sub „Browsing history" (Istoric navigare);
In caseta de dialog care apare, bifeaza caseta de selectare Temporary Internet files (Fisiere de internet temporare) si apoi clic pe Delete (Stergere);
Clic pe OK.
OPERA - http://help.opera.com/Windows/12.10/en/cache.html
SUCCES!

| GiAnca explică (pentru neluL):

Nu.Nu merge. sad

| valentin75 a răspuns:

Salut! Poti instala Ccleaner pentru a curata computerul...
https://www.piriform.com/ccleaner/download

| MadalinaDiia a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat asa ceva... trebuie sa iti activezi fisierele cookies.winking