| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema si as vrea sa ma ajutati daca va pricepeti! Mi-am facut un nou cont pe facebook(cel vechi l-am dezactivat) si am trimis cereri de prietenie celor care ii aveam in lista veche dar dupa cateva zile mi-a aparut pe ecran un mesaj cum ca nu mai pot sa tr cereri de prietenie pentru 14 zile. Dupa 14 zile am putut sa trimit iar...am trimis vreo 3 dupa care mi-a aparut iar acel mesaj si acum nu mai pot sa trimit 30 ZILE! de ce? NU AM TRIMIS CERERE UNOR PERSOANE NECUNOSCUTE! am trimis doar prietenilor! cum pot remedia problema? ce pot face ca sa ma deblocheze? imi scria jos sa tr un mesaj la facebook, am scris acolo ca nu pot tr cereri si imi scria acolo ca in scurt timp voi primi un raspuns prin e-mail(nu am primit nimic) ma puteti ajuta? funda si vot.sc
uze ctg

Răspuns Câştigător
| Essence a răspuns:

14 zile? trimite-le din nou mesaj, am impresia ca trebuie sa le scrii in engleza

6 răspunsuri:
| мαяdυк a răspuns:

Pai uite cum e treaba, daca adaugi multi prieteni si nu-ti accepta toti se intampla asta.Incearca sa te limitezi la 5-10 cereri pe zi.Cand ci o cerere de prietenie nu stu daca ai observat dar dupa ce accepti i-ti apare acolo sus mesajul ala..il cunosti pe x? si alegi da sau nu. Daca dai click pe nu persoana respectiva nu mai poate trimite cereri de prietenie 10-15 -30 zile. Sper ca ai inteles ce am vrut sa spun

| Naяutσ a răspuns:

Poate ai trimis prea multe cereri deodata.

| Essence a răspuns:

Asteapta sa primesti email de la facebook...
trimit mereu raspuns inapoi, si-ti vor da ei instructiunile pe care trebuie sa le respecti.

| delia5609 a răspuns (pentru Essence):

Am asteptat 14 zile dar nu mi-au trimis nimic-Acum m-au blocat 30 zile. sad

| Essence a răspuns (pentru delia5609):

Hei, s-a rezolvat problema?

| Essence a răspuns (pentru delia5609):

14 zile? trimite-le din nou mesaj, am impresia ca trebuie sa le scrii in engleza

| SofiaAndreea a răspuns:

Ti s-a intemplat asta pentru ca unul dintre ei carora ai trimis cerere ti-au dat raport pentru i-ai "abuzat", am patit si eu asta!