| Maria_Emi_2001 a întrebat:

Am o mica problema, cand vreau sa fac poze cu camera normala se ies super..insa pe Instagram,whatsup, messenger nu se vad clar, deloc..si nici camera web..stiti cum as putea rezolva asta?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Instagram, whatsup, messenger functioneaza cu camera secundara, frontala.
Sunt doua posibilitati:
1. Ori rezolutia camerei frontale este redusa
2. Ori folia /protectia camerei este murdara. (se curata cu un betisor cu vata pentru urechi, inmuiat in putin spirt sanitar si stors foarte bine, dupa care sters cu celalalt capat (uscat( a betisorului.

| Maria_Emi_2001 explică (pentru Bula):

Camera frontala este de 8 megapixels..nu cred ca asta ar fi problema.Multumesc oricum happy

| Bula a răspuns (pentru Maria_Emi_2001):

Daca nu asta-i problema, atunci camera este defecta, care va costa cam mult...

| Ssssmokin a răspuns:

Cel mai probabil ii de la aplicatii. Am si eu aceeasi problema cu instagramul... cel mai bine fa poza cu camera normala fie ea fata/spate si apoi da partajare/share pe messenger, Instagram sau whatsapp

| Maria_Emi_2001 explică (pentru Ssssmokin):

Deja fac asta, insa pentru a ma vedea web nu am nicio solutie.