| anonim_4396 a întrebat:

Bună, am o nelămurire cu privire la PayPal. As dori să cumpăr Discord Nitro prin PayPal si aș vrea sa stiu ca daca cumpăr cu cardul prin PayPal (am cardul băgat si verificat in cont), la "Purchase History" se va vedea ca am cumpărat cu PayPal sau cu cardul bancar de debit? Iar aș vrea sa menționez ca am 0€ in PayPal Balance, deci plata va fi cu cardul prin PayPal cum am menționat.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Paypalul este care mai mare platforma internationala de plati. Este safe si iti poti disputa tranzactiile prin ei, primind refund, daca vanzatorul incearca sa te pacaleasca.
Platile cu paypal apar ca trazactii paypal in contul vanzatorului, indiferent ca banii iti sunt retrasi tie din credit card sau contul bancar.
Nu-i nevoie sa ai bani in paypal, ci in credit card sau cont bancar, fiindca paypalul trage imediat direct din ele.