| andylica a întrebat:

Buna am o placa video daca se poate numii asa: S3 Graphics ProSavageDDR (Microsoft Corporation)!
Si intrebarea mea este urmatoarea daca doresc sa cumpar o placa video de tip:http://www.mediadot.ro/......256mb-ddr2 si doresc daca e copatibila daca eu am pe placa de baza in cele 2 sloturi DDR normal... sper ca inteleeti ce zic daca sunt copatibile placa de DDR2 cu ramii din pc DDR normal.

Va rog ajutor si datim un raspuns putin argumentat(detaliat).

Multumesc!

2 răspunsuri:
| cornel2121 a răspuns:

Placa aia video este pe slot PCI Express, si sunt aproape sigur ca placa ta de baza are slot AGP.

| localhost a răspuns:

Nu are nici o legătură RAM-ul de la placa video cu cel de pe placa de bază! Dar este o problemă, tu zici că ai DDR 1 şi din câte ştiu eu, nu prea se găsesc plăci de bază cu DDR 1 care să suporte slot de PCI Express pe placa de bază, lasă un comentariu şi spune-mi cât de vechi ai PC-ul, din ce an!