| BeHappy_7009 a întrebat:

am o prietena care si-a blocat cardul de memorie (micro sd). Telefonul cu cardul inauntru i-a cazut in apa dar l-a scos imediat si mi-a zis ca locul unde era cardul nu era ud.Toate bune si frumoase pana cand vede ca nu mai merge cardul, adica nu ii mai accepta parola. A incercat sa bage cardul in alt telefon, aceiasi poveste.Am mers cu ea la niste service-uri gsm, majoritatea ne-au spus ca merge sa il deblocheze doar daca-l formateaza insa ea nu vrea acest lucru, isi vrea fisierele din el.
Stiti cumva un mod prin care sa-si poata recupera datele de pe card? Am incercat sa-i vizualizez cardul pe calculator, dar nu imi apare nimic.
Cardul are 2 gb, daca va ajuta cu ceva.
Multumesc, Giulia happy

Răspuns Câştigător
| mihai_6493 a răspuns:

Daca nu mai stii parola, nu ai ce face, trebuie formatat. Si vezi ca s-ar putea sa nu-ti mearga sa-l formatezi de pe PC. In orice caz, fisierele pot fi recuperate chiar si dupa formatarea cardului. Daca mai ai nevoie de info, PM. si fundita laughing

5 răspunsuri:
| 334499 a răspuns:

Daca cei de la service ti-au zis ca nu se mai poate face nimic chiar nu se mai poate face nimicwinking

| cristi202 a răspuns:

Naspa. Nu prea mai are ce face. Decit sa-l formateze. E aiurea cind pierzi asa multe chestii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am o problema. mi-am uitat parola de la card, iar cand vreau sa-l formatez, imi cere parola. si eu nu o mai stiu. CE POT FACE?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea stiu cardul meu cand il bag in calculator nu imi apare nimic dar el s-a stricat pentru ca l-am bagat in telefonul alcuiva dar nu a mesrs vedeti daca isi ia altul nu il dea la nimeni ca i se va intampla la fel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie tot asa