| Ciprianccdlcjmrx a întrebat:

am o problema, am o camera web, si am scapat-o pe jos, si eu doar trebuia sa rotesc, adica avea ceva rotativ pe ea, si se focusa, acum, se roteste foarte greu, si pot sa rotesc o zi intreaga, ca imaginea nu se mai focuseaza, ramane in ceata, poate o sa credeti ca e o camera 360p sau 480p, dar e 1080p, nu se poate repara? Sau s-a terminat si trebuie sa cumpar alta noua?

1 răspuns:
| VoidEternal a răspuns:

Probabil s-a deplasat lentila daca focusul se facea manual sau s-a defectat mecanismul daca se facea automat. Sincer sunt sanse destul de mici sa o poti repara, dar suna la un service IT vezi ce ti se spune. It's worth a shot.