| hamuraby a întrebat:

Buna am o problema am un laptop Dell inspiron N5010 windows 7 ultimate 64 bit placa video AMD radeon HD 6500M/5700 series 1 GB
procesor Intel core i3 2.40 ghz ram 6.00 GB nu se incinge il curat odata pe luna am toate update-urile am antivirus Avast nici un virus jocurile le cumpar si need for speed rivals m-am pus sa-l joc si merge cu incetinitoru de ce doar am vazut cerintele de sistem si sunt bune:CPU: Intel 2.4 GHz Core 2 Duo, AMD 2.6 GHz Athlon X2
CPU Speed: Info
RAM: 4 GB
OS: Windows XP, Windows Vista (SP2), Windows 7
Video Card: AMD Radeon HD 3870 512Mb or better, NVIDIA GeForce 8800 GT 512 Mb or better, Intel HD 4000 integrated 512Mb or better
Sound Card: Yes
Free Disk Space: 30 GB si de ce imi merge greu. funda plzz!

3 răspunsuri:
| andyeyes99 a răspuns:

Tu ai un laptop. Posibil ca jocuri cu cerinte mai mari sa iti mearga pentru ca cei care au facut jocul l-au optimizat si pentru placi grafice de pe laptop. Revenind la Nfs Rivals e destul de prost optimizat, spun din experienta pentru ca eu am un Acer Aspire cu I3 2.53 Ghz, 4 gb ddr3, Gt 540m 1 Gb si are momente cand jocul merge super si cu detalii la mediu dar sunt momente, prin jurul la tunel, unde scade dramatic frame-ul. Si imi merge asa pentru ca am instalat windows 8.1 x 64 cu toate update-urile si la placa video.Pe windows windows 7 x64 imi mergea peste tot dezastruos. Sper ca te-am ajutat.

| hamuraby explică (pentru andyeyes99):

jocurile sunt optmizate pentru laptop dc?

| andyeyes99 a răspuns:

Scuze am gresit eu.
Nu toate sunt optimizate pentru placile video de laptop.La unele jocuri scrie la cerintele de sistem ca nu e compatibil cu unele placi video de laptop.