| LaElly11 a întrebat:

Am o problemă. Atunci când copiez textul din pdf-ul unei cărti (textul e fără nicio greseală) și apoi îl inserez în caseta de text din Photoshop el este dintr-odată plin de greșeli, de exemplu în loc ce "ă" apare "X", apar litere în plus și tot așa. (Font-ul folosit este unul care acceptă diacritice)

3 răspunsuri:
| Coma21 a răspuns:

Poate suna aiurea dar ai fontul instalat in pc? Sau PS recunoaste fontul?

| LaElly11 explică (pentru Coma21):

Da, l-am folosit de multe ori cu diacritice si nu au mai fost probleme pana acum

| Coma21 a răspuns (pentru LaElly11):

Poate este pdf-ul corupt, incearca sa-l importi in ilustrator sau corel draw. Probabil in ilustrator il va citi cel mai bine.