| diana07 a întrebat:

am o problema.au un Samsung 5230 si un card de 4 gb.problema este ca am bagat un film foarte mare in telefon si mi s-au sters toate folderele din telefon.cardul nu are nimic. iar filmul s-a sters singur.problema e ca nu mai am nici un folder cu imagini sau video sau audio. plus ca daca bag cablu de date nu pot sa bag nimic in telefon iar cardul nu il recunoaste. plzz ajutor.ms frumos :*:*:*

7 răspunsuri:
| alecx4music a răspuns:

Deci sunt 2 probleme:
1. Nu are cum sa ti se stearga fisierele de la sine...
2. Cardul nu ti-l recunoaste ori ca este defect, ori ca nu ai selectat din setarile telefonului, modul de stocare in masa. (modul stacare in masa este necesar atunci cand nu ai un program care vine cu telefonul gen Nokia pc suite, Samsung keys, etc...)
Daca intr-adevar s-au sters si nu ai formatat cardul, datele se pot recupera cu un programel numit disk digger. Sfat: inainte sa deconectezi telefonul, stick-ul din calculator, il opresti din windows de la icoana usb de langa ceas(pentru o deconectare mai sigura).

| diana07 explică (pentru alecx4music):

Si cum folosesc disk fdigger sa-mi recuperez datele?

| alecx4music a răspuns (pentru diana07):

Pai intrii in el, selectezi memoria care vrei sa o scanezi, (in cazul tau cardul) ii dai next si selectezi dig deeper si o sa iti gaseasca toate fisierele.
Daca nu ai programul full ti-l dau eu.(imi lasi id tau pe privat)

| diana07 explică (pentru alecx4music):

Am minitool power data recovery.si trebuie sa am cititor de carduri sau pot si cu cablu de date?
nu pot sa-ti trim mesaje.sad

| alecx4music a răspuns (pentru diana07):

Merge mai si cu cablu de date (modul de conectare trebuie sa fie stocare in masa). Lasa-mi id-ul tau pe privat si iti dau eu programul full.

| diana07 explică (pentru alecx4music):

Nu-ti pot trimite mesaje pentru ca Statutul de membru junior nu permite trimiterea de mesaje acestui utilizator.

| vio_9808 a răspuns:

Incearca sa formatezi cardul