| andreea964 a întrebat:

Am o problemă cu bateria de la laptop. Odata ce o montez in laptop nu se mai incarca, imi zice ca este conectată dar nu se incarcă iar beculetul de la laptop a bateriei clipeste ceea ce nu se intampla in mod normal. O fi bateria de vina?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde de laptop.
La unele laptop-uri, palpairea Led-ului indica lipsa incarcarii bateriei.
De vina poate fi bateria sau circuitul de incrcare.
La un service se poate depista defectul prin masuratori.

| mihaivintila a răspuns:

Probabil are o defectiune bateria.
Sau nu face contactele.
Daca o ai de mult, umblai pe laptop cand se incarca, nu o lasa-i sa se incarce bine sau o bagai la incarcat la 30-60% bateria e sigur de vina.