| Xenoverse a întrebat:

am o problema cu bateria de la laptop-ul meu HP, ma tine doar 2 ore dar inainte tinea mai mult de 2 ore spuneti-mi si mie ce trebuie sa fac ca bateria de la laptop sa tina iar mai mult

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Si "bateria" are viata ei. Cumpara alta.

| Jipa95 a răspuns:

O data la 200-400, etc de reincarcari acumulatorul isi pierde din autonomie.Chestia asta este ireversibila iar cu timpul esti nevoit sa-ti achizitionezi o baterie noua.

| dannyel86 a răspuns:

La fel ca la telefoane, tablete si alte dispozitive, acumulatorii de laptop au viata limitata. Doua ore e inca un interval rezonabil, dar vei ajunge si la momentul in care te va tine doar 15 minute sau deloc bateria, fiind nevoit, in acest ultim caz, sa folosesti permanent cablul de alimentare. Daca as fi in locul tau, eu as mai exploata bateria existenta, caci inca are resurse, dar, daca ai buget si iti permiti sa cumperi una care sa te tina mai mult, e alegerea ta.

| Xenoverse explică:

Dar laptop-ul l-am cumparat acum cateva luni si normal bateria trebuie sa ma tina mult

| MskDesign a răspuns (pentru Xenoverse):

Inseamna ca ai folosit laptop-ul cu incarcatorul conectat si bateria full 100%. Este un clasic al utilizatorilor de laptop-uri.Cand se foloseste laptop-ul in casa, se scoate bateria si se alimenteaza doar prin incarcator.