| anonim_4396 a întrebat:

am o problema cu camera mea foto, am un olympus t 10, si nu ma tine deloc bateria(bateriile sunt de la firma braun), oricat de mult timp tin bateriile la incarcat am tot o singura linie.Am mai cumparat un set de baterii kodak dar tot o linie am plus ca bateriile astea au mai curs si in incarcator. Ce baterii imi recomandati sa folosesc, care sunt cele mai bune? multumesc

Răspuns Câştigător
| express11 a răspuns:

Problema este astfel:incarcatorul are puterea mai mica decit acumulatorii(mha)uitate ce putere are incarcatorul in mha, si apoi uitate la ce putere de stocare au acumulatorii in mha. apoi sa-ti cumperi incarcator, sau acumulatori deaceeasi mha.bafta!

7 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

MAh,scuze!

| dustru a răspuns:

Gp sau Pentagram(infinity). Kodat se descarca foarte repede, nu sint bune.happy

| Edw08 a răspuns:

In primul rand problema nu este cu camera ci cu bateriile.Iti recomand Set incarcator Sanyo MQN04-E-4-2700 + 4 acumulatori Sanyo AA 2700 mAh la numai 69 RON! daca doresti mai jos clickuiesti :
http://www.e-acumulatori.ro/......h-207.html

| Măcrin a răspuns:

Si eu am Olympus si nu tin bateriile. trebuie acumulatori!

| Iustinian123 a răspuns:

S-ar putea ca problema sa fie din incarcator. Poate s-a stricat vreun circuit care face legatura cu sursa de incarcare. Nu stiu ce sa iti spun. Incearca sa faci rost de alt incarcator. Daca nu functioneaza fa un efort si du aparatul la un service pentru a reinstala softul, poate este de aici problema.

| erkal2011 a răspuns:

Pai tu crezi ca toate baterile tin, te inseli unele nu tin unele da asa ca...

| buzoianul a răspuns:

Cumpara mai bine baterii sunlight maxima, sunt 1 leu 50 bucata si tin excelent, sunt mai bune decat duracell... parerea mea happy