| gabrieller a întrebat:

Buna! Am o problema cu contul Tiktok. Mai precis, localizarea tiktok ma citeste ca si cand as fi in Emiratele Arabe Unite dar eu sunt in Bucuresti, Romania, folosesc un SIM card de Vodafone Ro. Cum pot schimba asta? Am incercat sa fac rapoarte, am dat mail-uri, am resetat telefonul, am verificat toate setarile posibile ale telefonului si ale Tiktok-ului, m-am logat si pe alte telefoane, dar nimic. Chiar nu stiu ce sa mai fac sa ma mute pe Romania. Ma poate ajuta cineva?

3 răspunsuri:
| NumănumescBrBr a răspuns:

Verifică setările de localizare ale telefonului tău
Asigură-te că TikTok are permisiunea de a accesa locația ta
Încarcă o dovadă a adresei tale de domiciliu

Daca nu funcționează nimic contactează echipa TT

| gabrieller explică (pentru NumănumescBrBr):

Buna! Localizarea telefonului meu este in Romania. Tiktok are acces sa verifice localizarea mea, i am si contactat si ca raspuns mi s-a zis ca nu pot face nimic fiindca ei ma localizeaza acolo… de aia nu stiu ce sa mai fac

| NumănumescBrBr a răspuns (pentru gabrieller):

Descarcă un vpn și schimbă ipul pe orice țară și vezi unde te localizează