| Razvan_Fodor_1999 a întrebat:

Am o problema cu emoji-ul de la iphone 5, adica, daca trimit un mesaj care contine emoji, se trimite foarte greu(10-15 sec) si in acest timp telefonul are un lag foarte mare. Cum pot sa rezolv? Multumesc anticipat! Dau funda

Răspuns Câştigător
| Pământul a răspuns:

Nu exista sa scapi de aceste probleme. emojiciunile au alta modalitate de codare in transmitere. daca introduci un emoji intr-o conversatie sau intr-un mesaj maresti largimea unui singur caracter care cel putin dubleaza viteza implicita de transmitere a mesajului, dar in practica de fapt se lungeste mai mult de atat datorita unor detalii in care nu cred ca te intereseaza sa intru acum.

solutia ideala e sa lasi emojiurile deoparte. solutia secundara e sa rezisti duratii de trimitere, asta e, are si tehnologia limitele ei cand vine vorba de codarea informatiilor intr-un format cat mai transferabil dar deopotriva expansiv si extensibil.

1 răspuns:
| Razvan_Fodor_1999 explică:

Multumesc, dar eu am vrut sa zic ca pana acum se trimiteau ok, dar dintr-o data, dureaza vreo 20 de secunde pana se trimit, daca contin un emoticon