| Marjanovic_Alexandru_1998 a întrebat:

Am o problema cu imprimanta mea. Nu de curând i-am făcut plinul, însă de fiecare data când scot ceva (de obicei text) coloana din stânga e ștearsă, transparentă. Pur si simplu nu se vede cum trebuie. Aveți vreo solutie?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil ai imprimanta laser, la care este problema tipica dupa incarcarea cartusului.
In acest caz, cand ai dus cartusul umplut acasa, nu l-ai tinut in pozitie orizontala, iar tonerul s-a deplasat in partea dreapta, in stanga ramanand doar putin.

Scoate cartusul din imprimanta, tine-l in pozitie orizontala cu o mana, iar cu varful degetelor de la celalalta mana palmuieste repetat partea de jos a cartusului.
Intre timp, cu mana cu acre tii, inclina 20-30 grade stanga-dreapta cartusul.
Astfel, gramada de toner (praf) se va egaliza uniform in cartus si va putea functiona normal, dupa cateva pagini tiparite.

| danaieladaniela a răspuns:

O solutie ar fi sa veizi daca imprimanta ta are ceva ...sau daca trimiti sa se imprimeze de la calculator are o eroare

| Bula a răspuns (pentru danaieladaniela):

Ce inseamna "sa se imprimeze"?
Poate "sa tipareasca"...

Si nu, nu imprimanta sau calculatorul are ceva, ci cartusul care a fost umplut... tongue

| danaieladaniela a răspuns (pentru Bula):

... bravo