| 98jojo98 a întrebat:

Am o problema cu laptop-ul.
I-am dat restart, iar acum tot imi arata,,repornire" si se incarca si se incarca dar nu se mai deschide. Ce as putea face, inafara de a instala windows-ul?
Am mii de poze in my computer pe care nu vreau sa le pierd.

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai cine te pune sa le salvezi in my computer! Toate datele se tin pe partitia cealalta, tocmai pentru cazuri din astea...
Asta un aspect, apoi la pozele si datele importante se face o copie de siguranta pe un alt mediu extern... daca sunteti bazauci asta e...

| halogen001 a răspuns:

La reinstalarea windows-ului ar trebui sa nu se stearga sau sa se formateze partitia cu windows-ul si in felul asta se vor pastra fisierele, apoi se salveaza in alta parte. Alta varianta - se foloseste un stick sau dvd cu un program sau sistem de operare live pentru a muta sau salva pozele in alt loc.

| Mary012 a răspuns:

Tine apasat pebutonul pe care il pornesti pana se stinge. Apoi pornestl din nou! Si mie mi s-a intamplat asta.
Si asa am rezolvat.

| Idkidk a răspuns:

Ţine apăsat pe butonul de unde se închide / deschide, până se închide, şi apoi se rezolvă!

| MskDesign a răspuns:

Vezi daca il poti deschide in safe mode. Daca da, salveaza-ti datele pe un hdd extern. Daca nu, demonteaza hdd-ul laptopului si du-l la cineva care stie sa recupereze datele dupa care instalezi windows-ul.Ai uitat sa ne spui ce windows ai!