| gya_2252 a întrebat:

Am o problema cu laptopul. Se inchide brusc, fara ca macar sa-l ating. Cand il pornesc, fie se deschide ca de obicei, fie se deschide abia dupa o jumatate de ora. Se comporta ca si cum n-ar primi curent atunci cand nu porneste, insa primeste deoarece daca introduc mufa de la sistem, se aude acel sunet specific in boxe, la intrare. Mentinonez ca bateria nu o mai tin in el, deoarece se inchide la fel, brusc. Incarcatorul nu cred sa aiba vreo problema. Vreo idee? Ce ii pot face?

3 răspunsuri:
| SamSon a răspuns:

Ai probleme cu bateria

| MrKez a răspuns:

Poi asa pateam si eu des,asa sunt la laptop-urile asta se incalzesc prea repede la anumite zone,trebuie un aer liber sa iasa caldura din laptop,poti sa cumperi niste ventilatoare suport care pui sup laptop si nai treaba cu incalzirea laptop-ului, sau poate fi de la baterie slaba, trebuie schimbat nou.Incearca sa nu inchizi calea pe unde iesa aer.
Cam atat stiu.

| liu1996 a răspuns:

Poi s-ar putea sa fie vorba de placa video... si eu am patit la fel cu calculatorul, se deschidea dar nu aparea nici o imagine. Fundita?