| Alex1024 a întrebat:

Am o problema cu monitorul meu. În arate pe el "check signal cable"Ce pot sa fac sa rezolv?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi defecta placa video din PC, cablul de legatura sau placa video din monitor. Cauta un monitor cu cablu, care functioneaza, si pune-l in locul alui tau. Daca merge schimbi cablul la al tau. Daca nici asa nu merge este vinovat monitorul. Daca nu merge nici noul monitor inseamna ca-i vinovata placa video din PC.

| antimulte a răspuns:

Poate fi de la placa video - cazul cel mai nasol - sau ceva simplu, cum ar fi cablul dintre unitate si monitor, sau chiar monitorul in sine, mufa lui indeosebi. Incearca in prima instanta cu un alt cablu, apoi alt monitor, daca ai posibilitatea, macar imprumuti de la un prieten, ca sa le elimini pe rand... pana ajungi la treburi mai serioase.

| floreadan a răspuns:

Verifica placa video, e posibil sa aiba probleme.