| Oxanna a întrebat:

Am o problema cu mouse-ul Cand incerc sa dau click pe un link sau o poza sau orice imi fuge pagina in jos. La fel si cand scriu ceva, daca vreau sa corectez pe undeva la mijlocul randului, se duce la sfarsit. Aveti idee ce as putea face si de ce se intampla asta?

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Modifica modul de funcționare a indicatorului mouse-ului
Deschideți Proprietăți mouse făcând clic pe butonul StartImagine a butonului Start, apoi făcând clic pe Panou de control. În caseta Căutare, tastați mouse, apoi faceți clic pe Mouse.
Faceți clic pe fila Opțiuni indicator, apoi alegeți una dintre următoarele variante:
Pentru a modifica viteza la care se deplasează indicatorul mouse-ului, sub Mișcare, mutați glisorul Selectare viteză indicator spre Lent sau spre Rapid.
Pentru a mări precizia cu care funcționează indicatorul atunci când deplasați mouse-ul încet, sub Mișcare, bifați caseta de selectare Mărire precizie indicator.
Pentru a accelera procesul de selectare a unei alegeri atunci când apare o casetă de dialog, sub Fixare la, bifați caseta de selectare Deplasare automată a indicatorului către butonul implicit din caseta de dialog.

Modifica modul de funcționare a roții mouse-ului
Deschideți Proprietăți mouse făcând clic pe butonul StartImagine a butonului Start, apoi făcând clic pe Panou de control. În caseta Căutare, tastați mouse, apoi faceți clic pe Mouse.
Faceți clic pe fila Roată, apoi alegeți una dintre următoarele variante:
Pentru a seta numărul de linii defilate pe ecran pentru fiecare gradație a deplasării roții mouse-ului, sub Defilare verticală, bifați caseta de selectare Acest număr de linii odată, apoi introduceți în casetă numărul de linii care doriți să fie defilat.
Pentru a defila un ecran întreg de text pentru fiecare mișcare a rotiței mouse-ului, sub Defilare verticală, selectați Un ecran odată.
Dacă mouse-ul dispune de o rotiță care acceptă defilarea pe orizontală, Defilare orizontală, în caseta Înclinați roata pentru a defila următorul număr de caractere odată, introduceți numărul de caractere care doriți să fie defilat pe orizontală atunci când aplecați roata către stânga sau către dreapta.
Faceți clic pe OK.

Alte setari aici http://windows.microsoft.com/ro-ro/windows7/change-mouse-settings
Bafta!

| pozeanimate a răspuns:

Sau virus sau o gluma de la prietenii tai
asta cu gluma e de ajuns un restart si isi revine
daca nu a ajutat scaneaza pc cu antivirus
daca un antivirus nu a ajutat, stergel si instaleaza alt antivirus
daca poti, deschide task manager si faci un screen si aratal noua.
dar poate ai umblat la setaril; e maousului?

| Oxanna explică (pentru pozeanimate):

Tocmai mi-a venit calculatorul de la reparat si devirusat. Deci aia cu virusul pica. Cea cu "gluma de la prietenii tai" la fel, caci am problema demult. Cat despre setari, cum anume?

| pozeanimate a răspuns (pentru Oxanna):

Interesant interesant
"Tocmai mi-a venit calculatorul de la repara"
rau ti la reparat