| anonim_4396 a întrebat:

am o problema cu PC-ul si nu stiu cum s-o rezolv... indiferent ca deschid un film pe calculator, o melodie, un radio sau o emisiune pe net, orice video de pe Youtube sau orice altceva de pe net sau din pc, se aude cu probleme, fasaituri, haraituri, intreruperi, ceva de genul asta. Ma gandesc ca poate e placa audio... habar nu am. Nu stiu daca are vreo legatura dar totul s-a intamplat de la o zi la alta, de cand am inceput sa am probleme cu pc-ul, m-am gandit ca e vreun virus ceva, am scanat cu antivirusul si am gasit un Trojan in partia C in folderul "Temp", in acest timp unitatea "pocnea" foarte des, ca si cum in interiorul ei se stingea si se aprindea un "buton" happy "intrerupator", se auzea ca si cum ai stinge si ai aprinde lumina in dormitor, se oprea si pornea un "motoras", poate era sursa, nu stiu. In fine, am curatat Trojanul, si nu a mai facut asa, insa am ramas cu aceasta problema cu sunetul. Ce sa fac, unde este problema? Ca s-o pot rezolva! Imi cer scuze, nu am stiu cum sa explic altfel. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Clar.Placa audioe problema.Acele pocnete ce le-ai auzit probabil au venit de la ceva condensatori de pe placa de bază care au explodat, condensatori ce au afectat circuitul de la placa audio(on board bănuiesc). Remediu ar fi săpui una dediucată fie pe PCI(internă) sau pe USB(externă conectată la un post USB). Suces

| anonim_4396 explică (pentru DeyCj):

Trojanul mi-a provocata asta?

6 răspunsuri:
| Soldatul a răspuns:

Incearca un reinstal la windows si instaleaza toate driverele

| Xtasy_Marshal_1992 a răspuns:

Eventual formateaza calculatorul si reinstaleaza drivrele. Daca dupa formatare inca intalnesti aceea problema, trebuie schimba placa de sunet.