| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu pc-ul. Unitatea este noua si merge foarte bine.De curand mi-am instalat (iar) un sistem de operare, windows7.Am observat ca nu se instaleaza updateurile.El merge foarte bine.Am dat la "checking for updates" si dureaza o vesnicie, nu se instaleaza nimic, nici macar pe taskbar nu-mi apare iconita.Am incercat toate metodele de pe site-ul Microsoft, am facut exact cum scrie acolo, mi-am luat microsft fix it, am dat la cmd, si la services..si nimic.Cand dau restart apare iar X-ul acela rosu de la updates, dau iar sa le gaseasca si nimic, l-am lasat 3-4 ore si degeaba. Unitatea are 4GB RAM.Este ok. Posibil sa fie de la windows-ul pe care l-am instalat? Oare nu permite sa i se faca updates? Dar am observat ceva. Dupa ce am incercat cateva metode, am vazut ca trebuie sa dau shut down ca sa se instaleze.S-au instalat si e la fel.Atunci a fost o minune ca macar s-au instalat cam 28 de updateuri, cine stie cum.Dar de data asta nu mai reusesc.Ramane la fel.Am dat si la troubleshoot, nimic. Oare ce are? Eu am instalat windows 7 SP1 si atat.Inainte de a instala iar windows-ul au mers.

6 răspunsuri:
| Kasya a răspuns:

Am instalat acelasi w7 ca sa vad daca e la fel, se pare ca da.El merge foarte bine, doar ca dureaza prea mult la updates si nici nu instaleaza nimic.Am incercat cu w8pro si n-am reusit.Imi iese din cauza la updates.Acum o sa incerc alt w7.Mi-e cam frica sa instalez mereu, abia mi-am cumparat unitatea si nu vreau s-o stric.Am fost nevoita sa instalez un alt w7 pentru ca imi facea ceva figuri de la niste programe, chiar daca am scanat si le am fixat tot nu era ok.Pana acum n-am avut problema aceasta cu updateturile.Am inteles ca n-o sa se mai faca updates la w7.In general il repar singura, dar acum nu-i gasesc problema.Multumesc!

| Kasya a răspuns:

Am un cd cu windows xp.Ma gandeam sa-l instalez sa vad cum merge.Toate documentele mele le am pe hard diskul vechi.Pe aceastea pot sa le pun pe un stick ca sunt putine. Apoi instalez o noua versiune de w7.E ok asa? Dar ma gandeam sa fac asta abia peste o saptamana.

| Kasya a răspuns (pentru Kasya):

Mai bine nu mai instalez windows xp

| K0sti a răspuns:

Nici nu trebuie, decat daca ai licenta!

| KillaNoFilla a răspuns:

Sa fie windowsul activat
inchide updateul(tun off) dai restart la pc si dai drumu iarasi sa vezi tot asa face.

| 12345678901234567890123456789012345 a răspuns:

Iti sugerez sa bagi alt windows sau daca preferi windows 7 poti lua alta versiune