| Sebytzu_9214 a întrebat:

Am o problema cu rezolutia.Rezolutia monitorului meu este de 1440X900.Dar am deconectat putin cablul si l-am pus inapoi,iar acum imi da toate rezolutiile si imi spune ca folosesc placa video integrata din placa de baza,iar la screen rezolution la proprietati imi arata ca am si placa dedicata si nu gasesc rezolutia potrivita, iar acum am 1600X1050 si nu se vede prea bime..Am Windows 7..Cum fac sa schimb sa imi foloseasca rezolutiile din placa video?

Răspuns Câştigător
| taken a răspuns:

Trebuie setat sa folosesti placa video dedicata.
Daca ai nVIDIA click dreapta pe desktop, nVIDIA control panel, click in stanga pe set physx configuration si in dreapta la select a physx processor selectezi geforce...(cum apare acolo).
Daca ai ati radeon nu stiu exact cum apare.
Daca nu trebuie sa fie vreo setare din bios.