| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu scrisul folosind tastatura. Am facut mai multe teste si WPM-ul meu este cuprins intre 60-70 dar, fac greseli, nu foarte multe ( 5-10 ) dar as vrea sa imi mentin viteza la care scriu fara sa fac greseli. Niste sfaturi?

Răspuns Câştigător
| Dandinelle a răspuns:

Https://www.typingclub.com/sportal/program-3/116.play
aici gasesti exercitii si sfaturi de scris rapid, bine, in tastatura format QWERTY dar nu roman, specific, cu diacritice, ci doar ABC - extended.
am avut mereu de scris mult in liceu, pe calculator, si cam asta m-a ajutat, practica.