| anonim0006 a întrebat:

Am o problemă cu sunetul de la calculator! Am avut Windows Xp, dar mi-a instalat cineva Windows 7 Home Premium care nu a fost prea că era de pe internet.L-am dus mai apoi la reparat, mi-a pus un card de 1 GB la placa video și mi-a instalat Windows 7 Ultimate pe 32 de biți. Driverele sunt ultimul model, am încercat cu mai multe programe.Doar unul îmi zicea că ceva de drivere sau de placa de sunet și zicea că e ceva în neregulă.Am dat la detalii și mi-a zis ca este "obsolete".(din engleză în română înseamnă și uzat).Mi-am cumpărat boxe noi, nu merg nici ele.Mai este ceva:dacă dau la sunetul de pe desktop,e pe maxim și scrie:"Fără sunet Digital Audio(S/PDIF)". Am încercat din calculator toate variantele, tot nu merge.E din BIOS sau e placa audio arsă? Dau fundiță pentru cel mai bun răspuns!

1 răspuns:
| BigBen919 a răspuns:

Du-te in device manager si vezi daca sunt toate driverele instalate daca nu dai click dreapta pe driverul care lipseste si update