| anonim0006 a întrebat:

Am o problema cu sunetul de la calculator! Am avut Windows Xp, dar mi-a instalat cineva Windows 7 Home Premium care nu a fost prea ca era de pe internet.L-am dus mai apoi la reparat, mi-a pus un card de 1 GB la placa video. Mi-a instalat Windows 7 Ultimate pe 32 de biți. Driverele sunt ultimul model, am încercat cu mai multe programe.Am instalat și ac97 și nu merge.Doar unul îmi zicea că driverele de la placa sonoră nu sunt compatibile..Am dat la detalii și mi-a zis că este "obsolete".(din engleza în româna înseamna și uzat).Mi-am cumparat boxe noi, nu merg nici ele.Mai este ceva:daca dau la sunetul de pe desktop, e pe maxim? i scrie:"Fara sunet Digital Audio(S/PDIF)".Și încă cevabig grinacă intru la sunet nu găsesc speakers.Scrie la a doua casetă „microphone" și zice „not pluggin in " Am încercat din calculator toate variantele, tot nu merge.E din BIOS sau e placa audio arsă? Dau fundiță pentru cel mai bun raspuns!

1 răspuns:
| jhonny999 a răspuns:

Dezinstaleaza drivarul existent.
Scrii in Google Touslesdrivers, click pe Mes drivers.descarca programul Maconfig.si install click pe butonul Lancer Detection, iti va scana PC si iti va afisa driverele lipsa, sau versiuni mai noi la driverele pe care le ai.descarca drivarul audio si install