| anonim0006 a întrebat:

Am o problema cu sunetul de la calculator! Am avut Windows Xp, dar mi-a instalat cineva Windows 7 Home Premium care nu a fost prea ca era de pe internet.L-am dus mai apoi la reparat, mi-a pus un card de 1 GB la placa video. Mi-a instalat Windows 7 Ultimate pe 32 de biți. Driverele mi s-au instalat singure de la Windows,le-am și dezinstalat, dar tot nu merge.Am cumpărat și boxe, dar am avut aceeași soartă.Se aude din calculator doar acel „beep" și se mai aude un pârâit în boxe când le aprind și le stâng. Numele plăcii de bază este P5RD1-VM.Nu suportă calculatorul Windows 7? Poate fi din BIOS? E arsă placa audio? Dau fundiță pentru cel mai bun răspuns!

1 răspuns:
| antimulte a răspuns:

Daca pe XP a mers inseamna ca nu placa e stricata. Mai degraba as zice eu ca nu e driverul potrivit, nu toate driverele merg pe windows 7 la fel ca pe xp. Incearca cu programul driver genius sa vezi ce iti gaseste, si daca nu rezolvi cu el, pune-i tot xp-ul ca sa stii macar ca merge cum trebuie totul la el.