| sayurik a întrebat:

.am o problema cu sunetul la laptop(Fujitsu Siemens).Se aude sunetul cand conectez castile sau boxele dar nu se aude sunetul si in difuzoarele laptopului.E posibil sa se fi stricat difuzoarele sau e o alta problema?(Precizez ca am instalat de curand windowsul. poate are vreo legatura.)Imi poate da cineva vreo idee? ..Multumesc

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

laughing Nu se aude ca e mufa cu auto-deconectare. Cand bagi boxele, un contact taie difuzoarele laptop-ului.

| sayurik explică (pentru K0sti):

Wtf...ok,m-am exprimat gresit.
Voiam sa spun ca difuzoarele nu se aud atunci cand nu e conectat nimic la laptop.Cand scot boxele sau castile nu se aude in difuzor.Nu cand sunt conectate si boxele in acelasi timp.Macar atat imi pot da seama si eu ca nu se pot auzi in acelasi timp si boxele si difuzoarele loool.

| K0sti a răspuns (pentru sayurik):

Atunci vezi prin setari pe la sunet, e posibil sa fie vreo setare aiurea. Vezi tastele de sunet, cele care functioneaza impreuna cu tasta Fn. Sa nu fie pe mute. E greu de spus pe nevazute.

| sayurik explică (pentru K0sti):

Da ms..nu merge, si eu am cautat la setari orice se putea, nu merge nimic, difuzoarele nu se aud.