| ElenaMari a întrebat:

Am o problema cu telefonul. Adică pe ecranul home gen unde e imaginea de fundal si aplicatiile imi apare in partea de jos a ecranului aplicatii sau reclame la aplicatii de pe google play si cand apas pe ele imi deschide in magazin play aplicatia respectivă. Am dezactivat magazin play dar tot apar iar cand apas mi se deschide googleplay.ro adică site ul lor si aplicatia respectiva (la care se facea reclama sau ceva de genul).N-am patit niciodată asta. Imi poate spune cineva ce sa fac? Va rog? si daca a mai patit cineva?

3 răspunsuri:
| viavo a răspuns:

Ai instalat un software cu add, un joc sau o tema ceva si instalan acel app ai acceptat add uri. Trebuie sa dezinstalezi aplicatia de la care primesti reclame

| ElenaMari explică (pentru viavo):

Pur si simplu e reclama la diferite aplicatii din google play. nu e o anumita aplicatie

| viavo a răspuns:

Salveaza tot pe o memorie externa inclusiv numere de tel, conturi si parole si fa o resetare generala si asa ai scapat de nesuferitele reclame.