| ioana47specii a întrebat:

Am o problema cu telefonul, l am scapat in apa, l am uscat iar acum e in mod de siguranta. Am incercat sa i dau restart sau sa dau pe "dezactivare mod siguranta " dar tot asa e. Telefonul e Samsung galaxy grand neo plus. acum, nu mai merge tasta de volum jos si cea de blocare.
Mai e vreo alta cale sa pot dezactiva modul?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Trebuia sa-i scoti imediat bateria din el si sa-l bagi in punga cu orez 2-3 zile, cu bateria si capacul scoase. Orezul absoarbe umezeala din el. Abia dupa asta, daca nu functiona, trebuia mers cu el la service. L-ai terminat daca ai incercat sa-l pornesti dupa ce l-ai scos din apa.

| ioana47specii explică (pentru darrio2007):

Pai eu l-am desfacut, l-am sters si l-am bagat in orez, l-am tinut o zi si cand sa l deschid aparea asa, m-am exprimat gresit, scuze.

3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Niciodata nu pornesti un dispozitiv electronic dupa ce l-ai udat. Il duci in service pentru uscare si curatare profesionala, altfel risti sa se arda/scurtcircuiteze. Nu vad cum ar putea afecta softul faptul ca l-ai scapat in apa, dar daca nu reusesti nicicum e clar ca trebuie dus la reparat...