| Ebya a întrebat:

Am o problema cu telefonul meu mobil. Este un Samsung Star 3 pe touch screen. Il am de 2 zile si e in garantie. Azi cainele mi-a spart touch screen-ul si as vrea sa caut un service. Stie cineva un service de telefoane in Bucuresti sect. 6?

6 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Pai de ce nu te duci cu el de unde l-ai cumparat daca ai garantie. Odata ce il duci la service se intrerupe si garantia.

| unknownn a răspuns (pentru LaLaura):

Pai daca i l-o spart cainele, cine crezi ca ti-l schimba pe garantie? Trebuie sa plateasca.

| LaLaura a răspuns (pentru unknownn):

Incercarea moarte n-are. Ce te costa sa pui o mica minciuna cum ca l-ai scapat, etc. si oricum la service tot platesti, si crede-ma ca nu e asa de ieftin.

| unknownn a răspuns (pentru LaLaura):

Pai tocmai de aia, tu esti de vina, tu l-ai scapat.Astia nu iti schimba decat daca are ceva defecte din fabrica.
Eventual o sa-l tina 2 saptamani la ei in service(timp in care tu ramai fara telefon), o sa-l investigheze, o sa vada ca l-ai scapat si ca tu esti de vina, n-o sa ti-l schimbe decat cu bani, si asa ai stat 2 saptamani fara telefon de-ampulea.

| LaLaura a răspuns (pentru unknownn):

Si eu am trimis un telefon la garatie ( era un Sony Ericsson Cyber shot) era stricat capacelul de de la camera ( pentru ca ma jocam cu el), difuzorul ( pentru ca il luam in baie cu mine si ascultam muzica in timp ce faceam baie) si butonul din mijloc ( singura problema care nu o cauzasem eu). E adevarat ca a stat 2 saptamani la garantie, pentru ca a fost trimis la Bucuresti, eu sunt din mangalia, dar nu a intrebat nimeni nimic, cum ca ce am facut cu el, etc. Am mai dus un laptop la garatie, la fel 2 saptamani, pe motiv ca s-a suprasolicitat, l-am tinut in pat pe timp de vara, l-au facut, si nimeni nu a intrebat nimic. Cum am zis, incercare moarte n-are. Tu faci cum vrei, eu doar ti-am zis o optiune.

| Dytzu1 a răspuns:

De unde l-ai luatlaughing)