| JellyBean008 a întrebat:

Am o problema cu telefonul.Nu-mi mai merge facebook si messenger.Am încercat să le dezinstalez si sa le instalez iar, să resetez din fabrica telefonul si sa instalez antivirus dar tot nu merg cele 2 aplicații pe care le foloseam cel mai des. Cred că un virus mi-a atacat telefonul pentru că am bifat căsuța cu "instalare din surse necunoscute" acum ceva timp. Dacă e virus, cum as putea scăpa de el?

4 răspunsuri:
| GenetiX a răspuns:

Si totusi...esti JellyBean laughing
daca folosesti internetul de pe un router, exista o explicatie. accesul la Facebook a fost limitat. daca internet mobil, atunci ai o problema de porturi in telefon, pe partitia EFS.

| alexbit90 a răspuns:

Nu cred sa fie virus... dar de ce nu mai merg cum se comporta?

poate telefonul tau este prea slab.
Ce telefon ai?

si cam, ce aplicatii ai instalat din surse necunoscute, si eu am debifat acea optiune dar sunt atent cand instalez aplicatii care nu sunt din google play.

| JellyBean008 explică:

Am Allview x2 soul style+ de la digi de aproape 5 luni. Toate celelalte aplicații îmi merg perfect dar când încerc să accesez aplicațiile respective(Facebook si mess) imi apare un ecran alb la nesfârșit, deci nu se întâmplă nimic. Am instalat din surse necunoscute o aplicație pentru seriale (seriale pe net), una pentru descărcat muzica(snaptube) si una pentru ecranul de blocare(super locker sau ceva de genul).

| CRebeca169 a răspuns:

Ce telefon ai?