| dodo222 a întrebat:

am o problema cu un aparat foto. L-am conectat la un laptop, am luat un virus si acum nu mai merge, imi spune ca nu mai este nicio poza pe el. As avea vreo sansa sa-mi recuperez pozele din el sau sa formatez cardul? De virus pot sa scap?

Răspuns Câştigător
| mont a răspuns:

Introdu cardul in laptop si scaneaza-l cu kaspersky virus remover si vezi despre ce e vorba. Daca deja sunt sterse pozele pot fi recuperate cu programe de recuperare de date, insa doar daca nu ai rescris/nu vei rescrie acele portiuni ale cardului.

| dodo222 explică (pentru mont):

In laptopul meu (asta n-are virusi) am deja un antivirus care a detectat virusul dar nu l-a sters. Programul asta de care imi spui tu o sa stearga acest virus?

| mont a răspuns (pentru dodo222):

Programul ala scaneaza card-ul si are si optiunea de dezinfectare, nu neaparat stergere. Atentie, nu zic de kaspersky antivirus, ci kaspersky virus remover, il descarci si alegi sa scaneze profund doar cardul.