| Fragil43 a întrebat:

Buna,am o problema cu un sistem home cinema ht-x20 nu mai porneste sistemul deloc cand dau pe butonul on.L-am inchis si dupa 2 zile am incercat sa il pornesc si nu a mai mers. Oare care ar fi problema?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Verifica-l daca primeste curent.
Poti baga o veioza sau alt aparat in locul stecherului sistemului, IN ACELASI LOC.
Daca curentul din priza este OK, atunci mai poti incerca bagand sistemul in alta priza.
Daca nici acolo nu functioneaza, atunci apeleaza la un electronist, sa verifice sistemul.

| Fragil43 explică (pentru Bula):

Mersi de raspuns am descoperit ca era ars o placa din interior...

1 răspuns: