| Louise21 a întrebat:

Am o problema cu unitatea mea centrala... Cand apas pe butonul de pornire, merge doar vreo 2-3 secunde. Adica incep sa se invarta ventilaroarele acelea si gata, se opreste. O sa o duc luni la reparat dar pana atunci, stiti ce lucruri as putea sa incerc pentru a-l face sa mearga pentru ca am mare nevoie de el. Si daca stiti vreo metoda puteti va rog sa fiti expliciti pentru ca nu ma prea pricep...
Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Pot fi mai multe probleme, sursa e dusa nu mai alimenteaza corespunzator ( tranzistori umflati, contacte imperfecte, etc ), placa de baza, si procesorul. Du-l la service, nu ai cum sa-l mai faci sa porneasca pana nu il vede un specialist.
Bft!

| yulyan32 a răspuns:

Salut,am avut aceeasi problema, cand trebuia sa o ia mai tare se inchidea, si apoi se aprindea singura, si peste 2 sec se inchidea din nou,daca ai aceeasi problema trebuie sa fie de la un virus, ca peste cateva zile mi-a funcionat perfect, daca nu e asa, trebuie sa ai probleme cu procesorul, sau cu sursa

| Lunguandrei666 a răspuns:

Trebuie sa chemi un I-tist ca sa iti rezolve problema, este cu energia problema