| Eduard168 a întrebat:

Bună, am o problemă, cum as putea sa am memorie(am 16 Gb) J5(2016) daca am doar Facebook, Instagram, snapchat, retrica, picsart, tellonym, zedge, 15 muzici si 140 fotografii. Mentionez ca am avut un Allview p6 de 8 Gb ai am avut mai multe aplicatii iar la acest telefon de ce nu am memorie fac si cu aplicatia intretinere dispozitiv dar sterge apoi iar se face 16Gb din 16Gb

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Chiar folosesti toate aplicatiile alea? Ia-ti un card de memorie si muta-ti muzica si filmele acolo. Aplicatiile vor ramane tot in memoria interna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. E Samsung. Treci pe alt brand deoarece Samsung nu stie in 2018 cum sa faca configuratia partitiilor.
2. Pozele NU interfereaza cu numarul de aplicatii.
3. Aplicatiile se tin intr-o partitie separata de fisierele tale.
Daca partitia numita "Memorie interna" e de doar 1GB din 16 (asa e la Samsung), nu ai ce sa-i faci. O sa-ti arate ca e plin indiferent ce stergi.

| Chiron a răspuns:

Depinde de dimensiunea pozelor, daca ai videoclipuri (care in functie de marime pot avea sute de MB), de dimensiunea melodiilor si alte detlii... Si depinde si de ce versiunea Android ai (pentru ca si sistemu de operare poate ocupa cativa GB)+ aplicatiile preinstalate. Asa ca toate acestea + aplicatiile instalate de catre tine ar putea insuma chiar cei 16 GB pe care ii ai disponibili tu.

| Valentin7379 a răspuns:

Eu iti recomand sa stergi pozele care nu ai nevoie de ele si sa vezi ce aplicatia consuma mai mult cum ar fi Facebook consuma o gramada si massinger iatile pe amdoua cu Facebook lite si messionger lite, sper ca te-am ajutat

| darrio2007 a răspuns (pentru Valentin7379):

„Grele" gramatica asta!

| Valentin7379 a răspuns (pentru darrio2007):

Raspunde tu de pe telefon la o intrebare pe TPU

| darrio2007 a răspuns (pentru Valentin7379):

Ok.