| mary1990 a întrebat:

Buna! Am o problema de cateva zile cu Facebookul. Tot imi apar pagini arabe etc. la likeuri. Mi-am schimbat parola si logged out de la toate dispozitivele, am sters toate extensiile de la chrome, am blocat toate aplicatiile care aveau relevanta cu facebookul, nu am folosit aplicatii dubioase sau accesat linkuri dubioase..pe scurt am facut cam tot ce se poate face si totusi inca apar zilnic sute de likeuri. Nu stiu ce sa mai fac si daca stie cineva cum as putea sa rezolv, macar sa se opreasca.

Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate ca pagina ta sa fi fost descoperita de vreun arab iar acesta sa o fi distribuit pe profilul sau pagina lui de Facebook iar de acolo alti arabi sa fi "migrat" cu like-uri la pagina ta.

| andrea04 a răspuns:

Și mie mi s-a întâmplat, doar ca eu nu mai foloseam. Ar fi mai multe motive. Arabii sunt că turnați, vin cu mulțimea, daca ai observat, la fiecare poza de pe Facebook vedeam "you are so beautiful, I love you". Ar fi un motiv ca chiar ei sa îți fi găsit contul, si să îți dea like. Însă este un alt motiv. Exista aplicații pentru like-uri. Si pentru ca arabii sunt mulți, ei respectiv"dau like". In cazul ca ai făcut tu asta, adica ai instalat aplicație referitor la asta, este okay, poti rezolva pur și simplu, prin a nu o face. Însă e posibil ca cineva sa îți fi pus username ul tau pe aplicație, si respectiv, iti apar like-uri cu sutele. Trebuie sa vezi care e problema mai întâi, ca să o rezolvi, ori sunt arabi pe bune, ori cineva îți joacă o festă de genul ăsta.