| PrimeTime a întrebat:

Buna happy..am o problema de ceva timp cu calculatorul..Eram enervat si ma uitam prin laptop si am dat sa se formateze partitia D..am intrat din nou in calculator si mi se pare ciudat deoarece am văzut pe net..la toți apare eroarea bootmgr is missing nu mai mie care am windows 7 imi apare ntldr is missing..care asta apare la windows xp. oricum am introdus cd-ul de la windows 7 am dat repair computer am dat iar pe repair si mi-a spus ca nu mi le poate repara..sa trimit informații la windows,dupa am căutat tutoriale,etc si am încercat cu Command propt cu bootrec, etc dar eu când scriu bootrec /fixboot sau următoarea..numai stiu bine imi spune acces denied..am încercat sa instalez windows 7 si imi dădea eroare..cu 5 la sfârșit mi se pare.ce as putea sa fac? il duc si la service daca nu se mai poate repara dar dupa ce am văzut ca toți l-au au reușit sa il repare.Țin sa spun ca am încercat sa instalez si windows 8 si tot eroare imi dădea la instalare.

3 răspunsuri:
| Kattan a răspuns:

O reformulare a intrebarii ar ajuta foarte mult. Imi este greu sa inteleg foarte multe din tot ce ai scris tu.

| Katczinsky a răspuns:

Ce-ar fi sa intri in bios sa vezi pe acolo daca e ceva in neregula. Daca nu, cel mai bine dai boot from CD si reinstalezi windows-ul cu totul; nu mai dai repair. Daca tot nu merge, instaleaza Windows XP, si apoi Windows 77. Bft

| alexcze2002 a răspuns:

Windowsul tau e original? daca nu e original poate de aia..sau poti sa i contactezi pe siteu windowsului si sa bagi eroarea sa iti dea informatii. daca nu merge nici cum du-te la service. da si tu ceva informatii (firma, an etc.) sa stim si noi. bafta