| nicucaraba a întrebat:

Buna am o problema..deci vreau sa deschid un document in Adobe reader.dar cand dau clik dreapta open with nu imi mai apare, open with Adobe reader ci doar in wicrosoft world si inca 2, si am instalat programul. Hellp am nevoie urgenta

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Daca il ai instalat, du-te in c:\program files\Adobe\Adobe reader.exe si deschide programul de acolo. Pe urma deschizi documentul din meniu-Open.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur incerci sa deschizi un.pdf? Pentru ca doar asta stie sa deschida Adobe.

Daca pdf vrei sa deschizi si nu apare in meniul "Open with" vezi ca mai ai o optiune in acelasi meniu "chose default program". Selectezi acolo si probabil va aparea si Adobe.