| Ionut123987 a întrebat:

Bună!
Am o problema destul de mare.
Acum 5 ani am avut un cont de google căruia i-am uitat parola. Am tot încercat sa o recuperez, dar fără rezultat. Am încercat sa contactez google, dar nu am găsit nimic unde i-aș putea contacta. Când voiam să-mi resetez parola, la sfârșit spunea ca nu au putut confirma ca e contul meu. Acum am observat ca emailul de la acel cont îl am pe Facebook (la detalii, nu la conectare) și asta este o dovada ca este al meu, dar trebuie doar sa contactez cumva pe cei de la google. Sau măcar dacă mai aveți idei cum as putea sa recuperez contul m-ar ajuta enorm.
Va mulțumesc!

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Acestea sunt singurele modalitati de recupereare a contului:
https://support.google.com/accounts/answer/7682439?hl=ro

| Ionut123987 explică (pentru DoarBogdan):

Mulțumesc pentru link. Am încercat de multe ori, dar n-am reușit.

18 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Uită-l și fă-ți altul!

| lpavel a răspuns (pentru sierra1):

Nu-i atat de simplu daca acel cont e legat la mai multe conturi, de exemplu la Facebook dupa cum zice...

| sierra1 a răspuns (pentru lpavel):

Zice: "Acum 5 ani am avut un cont de google "

ce tineri eram p-atunci...

| Ionut123987 explică (pentru sierra1):

Am destule, dar ala e puțin mai important

| Ionut123987 explică (pentru sierra1):

Da, și eram mic și nu l-am făcut eu pentru ca nu știam și de asta știu doar adresa de. email de la el

| lpavel a răspuns (pentru sierra1):

Si ce conteaza? era putin mai neatent! De altfel asa am fost si eu, asta mi s-a intamplat si mie numai ca eu am reusit s-o recuperez apoi mi-am setat datele de recuperare sa nu mai patesc la fel laughing

| sierra1 a răspuns (pentru lpavel):

Păvăluț mamă, n-ai priceput nimic, de... ani NU l-a folosit!

| lpavel a răspuns (pentru sierra1):

Pai zice ca e folosit la Facebook, deci l-a folosit zi de zi dar nu a trebuit sa intre in gmail ca nu avea nevoie de el, de aceea a uitat si parola...

| Ionut123987 explică (pentru lpavel):

De fapt am uitat parola pentru ca nu l-am făcut eu și nu mai știu dacă eu am pus parola sau nu, plus ca e făcut din 2015, la vara sunt 6 ani. Eu nu ma conectez cu acel email pe Facebook. E doar la detalii. Și ma chinui de mult timp, dar mereu e la fel

| sierra1 a răspuns (pentru lpavel):

" lpavel a răspuns: e folosit la Facebook, deci l-a folosit zi de zi"

" Ionut123987 explică (pentru lpavel): nu ma conectez cu acel email pe Facebook"

după cum spuneam Păvăluț mamă: n-ai priceput nimic, las-o baltă!

| lpavel a răspuns (pentru Ionut123987):

Atunci sa-mi zici si mie chiar te rog, ai alt email pentru Facebook? ca fara email nu poti avea cont de Facebook! Deci?

| lpavel a răspuns (pentru sierra1):

Eu asta am inteles din intrebarea lui, dar tu faci pe desteptul exact ca un prost! Stii cum e, cand ai putina minte nu trebuie sa arati ca se vede, cand nu ai incerci sa dovedesti...

| sierra1 a răspuns (pentru lpavel):

"| lpavel a răspun:... faci pe desteptul exact ca un prost! "

Păvăluț mamă, eu nu am făcut refrerire la tine fololsind expresii de genul celei de mai sus

dacă vrei să mai conversăm, cere-ți scuze pentru ieșirea ireverențioasă, ok?

| sierra1 a răspuns (pentru lpavel):

Ieșirea asta e datorită faptului că - și iți spun incă incă odată - n-ai priceput o iotă deși ți-am făcut un rezumat mai sus?

Îmi pare sincer rău

| sierra1 a răspuns (pentru sierra1):

Pentru tine

| Ionut123987 explică (pentru lpavel):

La conectarea pe Facebook pentru email folosesc nr de telefon.

| lpavel a răspuns:

Inteleg bine? Pana la urma ai intrat in cont si ai vrut sa resetezi parola ca numai asa poti reseta. ei, daca mai intri in cont nu mai incerca sa resetezi parola ci adauga un email de recuperare al contului sau un nr de telefon ori schimba-le! Daca nu poti intra in cont da clic pe: parola uitata dar iti va cere email de recuperare/nr telefon unde sa-ti trimita parola noua, astea trebuiau puse cand iti faceai contul google... daca nu stii nimic de datele pentru recuperarea contului nu ai cum s-o recuperezi, doar daca te lasa printr-o minune sa intri in cont asa cum am zis la inceput. Bafta!