| Toutui a întrebat:

buna. am o problema. ecranul de la laptop e spart iar eu pana acum il foloseam cu un monitor conectat, acum 5 minute am apasat pe ceva de greseala si am dezactivat al doilea ecran, adica monitorul si e negru, mausul se vede pe el, dar e negru, iar pe ecranul de la laptop nu se poate vedea nimic, e spart. cum pot sa activez monitorul din taste? ce imi recomandati? va rog ajutatima...

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Încearcă să scoți mufa vga din postul pc-ului și apoi s-o re-introduci.Repornește laptop-ul.Succes

| MskDesign a răspuns:

Daca se vede mouse-ul pe dysplay-ul extern, cred ca va trebui sa reinstalezi sistemul operativ, sper sa nu gresesc si mai asteapta pareri.

| daassh a răspuns:

La laptopul meu Lenovo, combinatia de taste e: Fn + 2(daca nu ma insel) dar trebuie sa fie ceva ilustratii pe butoanele tale de la 1 la 9 sau 0 cu 2 ecrane sa uceva de genul, iar apoiu folosesti functia fn + acea tasta.Succes!

| kteichd a răspuns:

Ce laptop ai