| anonim_4396 a întrebat:

Buna am o problema, eu am o tableta noua pe care daca o las la incarcat de sara pana dimineata se incarca 50%, cand o pun la incarcat opresc aplicatile, gps, internetul, si tot nu se incarca bine dar bateria tine normal, si folosesc incarcatorul original, am inercat si aplicati de marire a baterie dar tot nu merge. Ce sa fac?

1 răspuns:
| DeyCj a răspuns:

S-o pui la încărcat închisă. Dacă nici așa bateria nu se încarcă 100% atunci este o problemă cu circuitul de încărcare, problemă ce se rezolvă la service-ul agreat de vânzător, adică la garanție. Aplicațiile de așa numită mărire de baterie sunt doar țepe comerciale, ce nu fac nimic altceva decât poți face tu manual, dar cum românu e leneș din fire mușcă momeala.Succes