| Poput_Sebastian_1995 a întrebat:

Am o problema foarte complicata pentru mine. Din greseala am dezinstalat sistemul android 6.0 din telefonul Vodafone smart prime 7 si acum se aprinde si ramane blocat, imi puteti spune va rog cum il reinstalez inapoi? Mentionez ca pe telefon am root pe telefon si nu cred ca garantia m-ar ajuta...

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Incearca sa intri in recovery si sa ii dai un factory reset. Daca ai facut root si ai sters ceva fisiere de la sistemul de operare ai nevoie sa flash-uiesti imaginea de android iar pentru telefoanele branduite ca al tau gasesti foarte greu imaginea sistemului de operare.

| Poput_Sebastian_1995 explică (pentru Intruder19):

Am dezistalat android cu es file exploter am intrat in recovery si am dat reset dar tot nu merge ...ma poti ajuta cu ceva informatii?