| AlexSandu17 a întrebat:

Am o problema in legatura cu plasma Panasonic 106 diametru. Nu se mai aprinde, intra curentul, iar beculetul rosu palpaie si se opreste in momentul in care este scos din priza televizorul. Ce poate sa fie?

Răspuns Câştigător
| Christchen a răspuns:

Buna,probabil ca este un condensator ars, nu prea ai ce sa ii faci decat sa il duci la garantie sau la un service autorizat, am patit la fel tot la o plasma de la Sony.

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai cam ce ai vrea sa faca un bec cand il scoti din priza? Sa stea tot aprins?

| AlexSandu17 explică (pentru K0sti):

Am vrut sa se inteleaga ca atunci când incerci sa-l închizi cu telecomanda el tot ramane, adica ma asteptam sa reactioneze intr-un fel cu telecomanda -_-...

| K0sti a răspuns (pentru AlexSandu17):

Tot nu am inteles, greu cu limba romana! In fine, lasa, fugi la service ca oricum nu ai ce sa-i faci. E o probleme pe sursa! Asta se intampla cand le tineti in standby si stau tot timpul sub tensiune!

| AlexSandu17 explică (pentru K0sti):

Ma refeream ca beculetul reactioneaza doar la scoaterea din priza, insa la telecomanda nu... Oricum, multumesc.

| K0sti a răspuns (pentru AlexSandu17):

Aha, alta viata! Nu reactioneaza pentru ca e comandat de partea logica care nu functioneaza in parametri datorita problemelor pe alimentare (sursa)!