| Neacsu_Irina_1992 a întrebat:

am o problema la calculator. De ceva timp imi spune ca nu mai am memorie( in legatura cu asta am mai cerut sfaturi tot aici). Folosesc google chrome si nu mai pot sa il deschis, imi apare google chrome was crushed. Inainte ma mai lasa sa stau 5 minute, dar acum il pornesc si mi se inchide. Cand totusi puteam intra, am avut intentia sa descarc alte programe (opera, mozzile, etc). Bineinteles mi se duceau in C, unde nu mai am pic de memorie, asa ca am schimbat locatia. Mi se descarca si dupa aceea imi spune ca nu am memorie.Intrebarea mea este, ce fac cu google chrome? Acum va scriu de pe internet explorer, dar care este versiunea veche. Nu ma lasa sa descarc versiunea noua. Ce fac? Multumesc. Fundahappy

Răspuns Câştigător
| ursey a răspuns:

Problema asta o intalnesc in fiecare zi cand merg sa instalez windows la cineva toti berbeci nu asculta fac ce vor ei cand descarci ceva descarca in D sau in alte partitii e si normal sa se umple C pune mana si sterge tot din my document si din download si urmatoru lucru este sa stergi tot din temp intri in C in document and setings folder cu numele tau sau useru care a facut windows aici trebuie sa dai pe tools folder option view si sa bifezi Show hiden files and folders dupa ce faci asta iti apar niste foldere mai sterse alegi Local setings si aici gasesti folderu temp stergi tot ce e in el cateva file nu o sa mearga sa le stergi dar le ocolesti ruleaza progame pe ele hai ca ti-am scris un roman ar trebui sa te descurci

5 răspunsuri:
| dyya888 a răspuns:

Cred ca o sa trebuiasca sa instalezi din now Windows-ul. Incearca sa pui Windows 7. Windows Xp a inceput sa faca figuri si la mine.

| mgtow a răspuns:

Windows 7 il instalezi daca pc-ul tau suporta capacitatiile necesare pentru el, sau reinstalezi windowsul actual si instalezi mozilla firefox ala e cel mai bun.

| darrio2007 a răspuns:

Incearca si sa stergi datele de navigare.De la inceput.La Chrome.Din setari. Cele 3 liniute orizontale din dreapta sus.

| dannyel86 a răspuns:

Ccleaner e un soft care te ajuta sa scapi de fisierele temporare din partitia cu Windows. E foarte util cand spatiul devine indisponibil. Daca Windows-ul tot se misca greu, e bine sa-l reinstalezi. Cum s-a mai spus deja, toate descarcarile se fac pe alta partitie decat C, unde e de preferat sa ramana sistemul de operare si programele instalate. Restul trebuie mutat pe o partitie diferita.

| ursey a răspuns:

O alta problema intalnita zilnic toti bebeci salveaza poze muzica filme pe desktop. Desktop-u face parte tot din parrtitia C mereu le spun sa nu mai salveze nimic pe desktop si nu asculta si cand le pica windowsu se plang c au pierdut pozele deci ca si concluzie pe desktop sa ai doar icoanele de la progame nimic altceva